471425-2017 - ÄndringSverige-Järfälla: Trafikmätare
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cykelräknare.
Referensnummer: Ten 2017/683
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34972000 Trafikmätare
II.1.4.
Kort beskrivning
Järfälla kommun vill få möjlighet att så korrekt som möjligt samla in detaljerad statistik om cyklandets utveckling på kort såväl som lång sikt. Därför vill kommunen nu upphandla permanenta cykelräknare och cykelbarometrar.
Ramavtal avses att tecknas med en (1) anbudsgivare.