471452-2022 - ÄndringSverige-Karlstad: Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nätverksprodukter
Referensnummer: RS/221143
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Det totala värdet för ingående varor/tjänster i denna upphandling under aktuell avtalsperiod inkl. optionsår beräknas uppgå till ca 32 miljoner SEK baserat på 2021 års inköpsvolymer/behov.
Regionen kommer inte att i avtal kunna garantera viss volym. Antagen leverantör är skyldig att leverera det verkliga behovet.
Upphandlingen omfattar:
·    Serviceavtal
·    Distanssupport
·    Konsulttjänster
·    Nätverksprodukter
Beräknad avtalslängd är tre (3) år med option om förlängning maximalt 12 månader.