Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: REV 2022/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser:
1. Auktoriserad revisor till kommunens bolag Trosabygdens Bostäder AB och Trosa Fibernät AB för lagstadgad revision.
2. Sakkunniga biträden till revisorerna i Trosa kommun för granskning av styrelse, nämnder, beredningar och överförmyndare.
Sakkunniga till lekmannarevisorerna för granskning av kommunens bolag Trosabygdens Bostäder AB och Trosa Fibernät AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79212000 Revision, 79212100 Finansiell revision, 79212200 Internrevision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtal tecknas för fyra år. Anbud kan endast lämnas på hela uppdraget.