Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Bostadsbolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre- och inre tillsyn, felanmälan och felavhjälpande jour
Referensnummer: 19/99
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser: Avtal avseende yttre- och inre tillsyn, felanmälan, felavhjälpande jour. Objektet omfattar: Forshagabostäder AB. Beställaren har under tidigare år avropat liknande tjänster som efterfrågas i denna upphandling för cirka 2 720 000 SEK per år exkl. moms. Detta belopp kan förändras från år till år. Vidare garanteras inga volymer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 77300000 Trädgårdstjänster, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen