471606-2021 - Frivillig förhandsinsynSverige-Höganäs: System- och stödtjänster
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av vidareutveckling, support och underhåll av verksamhetssytem
Referensnummer: SN/2018/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Höganäs kommun har, efter att ha använt sig av förhandlat förfarande utan föregående annonsering och denna frivilliga förhandsinsyn, för avsikt att ingå avtal med Tieto Sweden AB (556052-7466) avseende vidareutveckling, support och underhåll av Procapita, verksamhetssystemet Procapita.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72253200 Stödtjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen