471616-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Gävle: Parkeringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kostnadsneutral betalningslösning för parkering.
Referensnummer: 8459
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63712400 Parkeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Gävle Parkeringsservice AB upphandlar en tjänst för betalning för parkering med hjälp av mobiltelefon via talsvar / SMS / ”Smartphone-app”.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen