Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Persontransporter - Särskild skolskjuts, Daglig verksamhet och Dag verksamhet
Referensnummer: KS 2023/165
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar persontransporter inom Ängelholms kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Persontransporter - Delområde 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar persontransporter inom Ängelholms kommun. Upphandlingen är indelad i två (2) delområden i enlighet med vad som framgår nedan. Delområde 1 - Persontransporter Särskild skolskjuts och daglig verksamhet. Delområde 2 - Persontransporter dagverksamhet.
Persontransporter - Delområde 2
Del nr: 2