Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Iordningställande av friluftsanordningar samt montering av stängsel
Referensnummer: MS 21.127
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92533000 Tjänster i naturreservat
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser iordningställande och underhåll av friluftsanordningar samt montering av stängsel inom de naturreservat och friluftsområden som förvaltas av Eskilstuna Kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning, 45342000 Uppförande av stängsel, 77313000 Parkskötsel
II.2.4.