471727-2020 - ÄndringSverige-Uppsala: Trycksaker och tillhörande produkter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster
Referensnummer: KSN-2020-00419
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun ämnar gå ut i upphandling gällande tryckeritjänster.
De tryck som efterfrågas spänner över små och stora uppdrag som omfattar bland annat informationsbroschyrer, kataloger, visitkort, roll-uper, bokproduktioner och kuvert, inklusive repro och efterbehandling. I upphandlingen ingår även beachflaggor och roll-ups som eget delområde.