471794-2018 - ResultatSverige-Lund: Installation av styr- och reglersystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Fastighetsautomation
Referensnummer: 1703431
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen ska leda till att ramavtal avseende styr- och reglerteknik för fastighetsautomation tecknas. Ramavtalet omfattar dels nya kompletta installationer och integrationer såväl som enklare underhålls- och kompletteringsarbeten för befintliga styrsystem.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45315100 Eltekniska installationer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen