471811-2020 - KonkurrensutsättningSverige-HALMSTAD: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledar- och medarbetarutveckling 2020
Referensnummer: KS 2020/00407
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Halmstads kommun tillsammans med Hylte, Laholm och Falkenbergs kommuner inbjuder er att
Inkomma med anbud avseende Ledar- och medarbetarutveckling 2020 enligt nedan.
Upphandlingen omfattar ledar- och medarbetarutveckling. Upphandlingen är uppdelad i fyra (4) delar:
Del 1 Ledarutveckling
Del 2 Ledningsgruppsutveckling
Del 3 Medarbetarutveckling
Del 4 Certifiering av UL-handledare
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79420000 Managementtjänster, 79632000 Utbildning av personal, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen