Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan att delta i dialogmöte inför inköp av yrkeskläder till Svealandstrafiken
Referensnummer: SVEA210142
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Inför kommande upphandling av yrkeskläder till våra chaufförer genomför vi just nu en kartläggning av leverantörsmarknaden avseende yrkeskläder. Som en del i kartläggningen vill vi bjuda in leverantörer till dialogmöten.
Under dessa möten önskar vi att ni visar upp er kollektion av yrkeskläder inom det uniformsutbud som tabellen på sidan 2 visar och beskriver hur ert storleksspann ser ut.
Dialogmötena kommer att genomföras under oktober månad på Fabriksgatan 20 i Örebro. Vi önskar er intresseanmälan senast 2021-09-30 till: emma.bratt@svealandstrafiken.se
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18110000 Arbetskläder för män, 18140000 Tillbehör till arbetskläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se bifogat dokumetn