Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bussresor med förare
Referensnummer: 170/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34121000 Bussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar bussresor med förare vid i olika sammanhang som exempelvis personalutflykter, konferenser och
Utflykter för barn och ungdom som inte ingår i avtal för skolskjuts.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34121000 Bussar, 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen