Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratorietjänster och miljöanalyser
Referensnummer: 113/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71620000 Analystjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan att lämna anbud avseende laboratorietjänster och miljöanalyser.
Syftet med upphandlingen är att säkerställa att laboratoriet inom utsatt tid ska leverera kvalitetssäkrade analysresultat, som därefter kan användas som pålitliga beslutsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71620000 Analystjänster, 71900000 Laboratorietjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen