Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster till Verksamhetskontor Norr
Referensnummer: 2.2-2979-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantörens uppdrag (Uppdraget) omfattar att i enlighet med ställda ska-krav och bilaga 1 Instruktion för löpande städning under avtalsperioden till Beställaren leverera städtjänster till SiS Verksamhetskontor Norr beläget på Drottninggatan 4 i Uppsala. Verksamhetskontorets totala yta är 270 kvadratmeter (ritningar över lokalerna återfinns i bilaga 4 Ritning vån 5).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen