471997-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Inkasso
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inkassotjänster
Referensnummer: 21/42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79940000 Inkasso
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören ska genom samarbete med beställaren hantera inkassokrav, efterbevakning och tvistemål för koncernens Öresundskrafts räkning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79999200 Fakturering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen