Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mejerivaror.
Referensnummer: STK-2016-334
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö stad inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende successiva leveranser av mjölk och mjölkprodukter till Malmö stad. Avtal kommer att tecknas för hela Malmö stad och samtliga förvaltningar inom Malmö stad. Ramavtal ska tecknas med en leverantör för hela det efterfrågade sortimentet. Ramavtalet är ett avtal utan volymförpliktelser. Beställningar sker idag via e-handel. Anbud ska lämnas utifrån villkor i detta förfrågningsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15500000 Mejeriprodukter, 15550000 Blandade mejeriprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen