Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grovavfallsinsamling inom Skellefteå centralort
Referensnummer: UH-2019-295
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Antagen leverantör ska utföra fastighetsnära grovavfallsinsamling inom Skellefteå centralort med omnejd. Insamlingen sker varje vår och omfattar ca 23 800 hushåll fördelat på ca 9 500 villor och 14 300 lägenheter i flerbostadshus.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen