472052-2022 - ResultatSverige-Luleå: Undervisning och utbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildare till Yrkeshögskolan
Referensnummer: KLF 2022/583
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Luleå kommun genomför upphandling av utbildare till yrkeshögskolans utbildningar inom:
El- och automationsingenjör - 400 yrkeshögskolepoäng
VVS- och energiingenjör - 400 yrkeshögskolepoäng
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80000000 Undervisning och utbildning, 80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4
Del nr: 5
Del nr: 6