Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Översättningstjänster
Referensnummer: FK 2021/017157
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79530000 Översättartjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar översättningstjänster inom fyra delområden:
A. Handlingar i försäkringsärenden
B. Information i administrativa ärenden
C. Socialförsäkringen i siffror
D. Språkgranskning
Försäkringskassan avser att teckna ramavtal med två (2) leverantörer per delområde, förutsätter att så många leverantörer har gått vidare till utvärdering. Leverantören kan välja att lämna anbud på ett delområde eller samtliga delområden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79530000 Översättartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4