47213-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Miljötjänster – Kalkning av sjöar och vattendrag
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKalkning av sjöar och vattendrag
BeskrivningKalkning av kommunens sjöar och vattendrag samt separata tjänster som reparation av doserare.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106489:Lot:1