472218-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Rv 15 Olofström - Gränum
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRv 15 Olofström - Gränum
BeskrivningVägplan och bygghandling för utförandeentreprenad. Ombyggnad av 8 km tvåfältsväg till mötesseparerad landsväg med omkörningssträckor, 2+1, referenshastighet 100km/h.
Intern identifierareKOM-419440
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRv 15 Olofström - Gränum