Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Marknadsundersökning avseende Systemstöd för felanmälan av brister på allmän- och offentlig plats
Referensnummer: KSN-2023-02058
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalstiden på nuvarande system löper ut nästa år vilket gör att vi har behov av att gå ut i upphandling.
Behovet är ett ärendehanteringssystem för att hantera felanmälningar. Ärenden som inkommer ska hanteras i systemet från det att det skapas, åtgärdas, avslutas och arkiveras.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48800000 Informationssystem och servrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen