472271-2020 - ResultatSverige-SÖDERTÄLJE: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-2008 Glasarbeten Katrineholm
Referensnummer: TI 2019-2008
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Beställarnas löpande behov av planerade och oplanerade glasarbeten inom Katrineholms kommun.
Volym
Det beräknade värdet av upphandlingen, baserat på föregående års förbrukning, uppgår till ca 2,5 milj. SEK exklusive moms under hela avtalstiden. Beställaren garanterar dock ingen volym.
Anbud ska lämnas för hela upphandlingen/uppdraget. Beställaren har för avsikt att teckna avtal med tre (3)st Leverantörer som ska rangordnas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14820000 Glas, 44200000 Konstruktionsprodukter, 45441000 Glassättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen