Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avtal avseende Actian licens och service
Referensnummer: 23/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av en specifik it-licens och service.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72253200 Stödtjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inköp av specifik it-licens och service kopplad till denna.