47233-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Johanneshov: Elektroniskt säkerhetslås
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av digitala nyckelskåp åt Enskede-Årsta-Vantör stadsdelsförvaltning.
Referensnummer: 3.3.1-949/2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44521120 Elektroniskt säkerhetslås
II.1.4.
Kort beskrivning
Enskede-Årsta-Vantör (EÅV) stadsdelsförvaltning, har behov av elektroniska nyckelskåp för förvaring av nycklar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42967100 Digital fjärrkontrollenhet, 44522200 Nycklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget:
Leverantören ska leverera och installera elektroniska nyckelskåp enligt följande:
Bandhagen Högdalens hemtjänst 2 skåp med en kapacitet av 400 nyckelplatser vardera.
Enskededalens service hus ett skåp med en kapacitet av 200 nyckelplatser och ett skåp med kapacitet 100 nyckelplatser.
Stureby hemtjänst 2 skåp med kapacitet med 200 nyckelplatser vardera.
Beställaren ska ha option att köpa ytterligare nyckelskåp med upp till 1 500 nyckelplatser under avtalsperioden i den storlek som efterfrågas av verksamheten.