Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Matdistribution
Referensnummer: Dnr. 25-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan att delta i anbudsgivning avseende ramavtal distribution av färdiglagad varm mat till beställarens enheter som förskolor, skolor och äldreboenden samt distribution av kalla portionsförpackade matlådor till biståndsbedömda personer i eget boende i Orust kommun. I uppdraget ingår även visst administrativt arbete. Mer information finns i bifogat upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen