Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Återuppmurning av Sven Halls torn
Referensnummer: 21/130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262500 Murning och tegelläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna RFI är att få ökad kunskap om entreprenörernas syn på lösningar och medskick inför upphandling av entreprenaden. SFV:s avsikt är att ta del av branschens kunskap så att vi kan utforma en upphandling som leder till en kvalitativ entreprenad gällande uppmurning av den rasade skalmuren av Sven halls torn, Bohus fästning samt i förlängningen andra liknande projekt inom SFV:s uppdrag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45454100 Restaureringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen