472426-2018 - ResultatSverige-Lund: Sanitets- och värmematerial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VVS-Material
Referensnummer: 1602544
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44115200 Sanitets- och värmematerial
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp och leverans av VVS-material, främst för behov i löpande underhåll och felavhjälpning.
Upphandlingen avser både angivet VVS-material enligt varukorg, men även antagen leverantörs övriga VVS-sortiment.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44162100 Rörledningsmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen