472457-2019 - ÄndringSverige-Malmö: Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El - och VVS-konsulter
Referensnummer: UPP 2.3.3-2019/62
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö universitet inbjuder till anbudsgivning avseende ramavtal för följande avtalsområden:
• A: Elkonsulter
• B: VVS-konsulter
Avtalstiden är två (2) år med option om förlängning med ett (1) + ett (1) år.
Arbetena avropas löpande och kommer i regel att utföras i lokaler med pågående verksamhet.