472472-2018 - ÄndringSverige-Ludvika: Eldistribution och tillhörande tjänster
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El-leveranser 2018
Referensnummer: UH-2018-24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av förnybar elkraft för Ludvika kommun, Säters kommun och Gagnefs kommun samt 5 kommunala bolag.