Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Ramavtal avseende Konsultmäklare för AB Familjebostäder och AB Stockholmshem
Referensnummer: FB2022/1416
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser tjänsten konsultmäklare. Omfattningen kommer att skilja sig åt mellan de deltagande bolagen. Tjänsten konsultmäklare kommer främst att användas i de fall som Beställarna inte har ramavtal som upphandlats i egen regi eller är anslutna till ramavtal som upphandlats av inköpscentral eller av Stockholms Stads Serviceförvaltning.
Antagen leverantör kan förvänta sig en mix av långa, medellånga och korta uppdrag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 160 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 79420000 Managementtjänster, 79600000 Rekryteringstjänster, 79610000 Personalförmedling, 79612000 Platsförmedling av kontorspersonal, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen