472510-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Blodtrycksmanschett, blodtrycksmätare manuella och digitala samt stetoskop.
Referensnummer: UC-2016-113
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Blodtrycksmanschett, stetoskop, hjärtnivåkudde, blodtrycksmätare digitala och manuella, enpatientsmanschett.
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
BlodtrycksmanschettDigital blodtrycksmätare StetoskopHjärtnivåkudde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Blodtrycksmanschett, stetoskop, hjärtnivåkudde, blodtrycksmätare digitala och manuella, enpatientsmanschett