472514-2019 - ÄndringSverige-Östersund: Konsulttjänster för projektledning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter - lokalförsörjningsstöd
Referensnummer: Af-2018/0051 7790
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar konsultstöd i olika projekt, där konsulten, tillsammans med Arbetsförmedlingens personal utreder och planera lokalbehov samt medverkar vid lokalutformning eller avveckling av kontor. Uppdrag ska ske med utgångspunkt från verksamhetsbehov och genom att beakta verksamhetsmässiga, ekonomiska, tekniska och legala aspekter.