Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av biogas
Referensnummer: 2019-0337
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09120000 Gasformiga bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av biogas med förhandlat förfarande enligt LUF, SFS 2016:1146. Kontraktstiden är tre (3) år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 65000000 El-, vatten- och energiverk, 65100000 Vattendistribution och tillhörande tjänster, 65400000 Andra energikällor – försörjning och distribution, 71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Härmed inbjuds leverantörer att få delta i en upphandling avseende inköp av biogas med ett förhandlat förfarande enligt LUF, SFS 2016:1146. Kontraktstiden är tre (3) år. Leverantörer som kvalificerar sig i inbjudan kommer att kunna lämna anbud i nästa steg.