472759-2023 - ResultatSverige-Västervik: Minibussar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handikapp-anpassade minibussar
Referensnummer: U-031-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114400 Minibussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Leveranser av handikapp-anpassade minibussar till Västerviks kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114300 Färdtjänstfordon, 34114400 Minibussar, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen