472812-2017 - ResultatSverige-Nyköping: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skelett- och lunglabb med genomlysningsfunktion (uslab 5).
Referensnummer: DU-UPP16-0265
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser köp av ett (1) skelett- och lunglabb med genomlysningsfunktion till Radiologiska kliniken på Mälarsjukhuset. Samt option på ytterligare tre (3) stycken skelett- och lunglabb med genomlysningsfunktion.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33111000 Röntgenapparatur, 33111200 Röntgenlaboratorier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen