472905-2018 - ResultatSverige-Halmstad: Telekommunikationstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Växel, telefoni och kontaktcenterlösning
Referensnummer: HFAB 2018/0377
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att finna en, alternativt två full sortimentsleverantör/er inom telekom-området som kan tillgodose HFAB:s hela behov av växel-, telefoni- och Kontaktcenterlösning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64210000 Telefon- och dataöverföring, 64212000 Mobiltelefontjänster, 64214200 Telefonväxeltjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen