472939-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Programvara för utbildning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
E-learning
Referensnummer: UH-2021-71
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48931000 Programvara för utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Löf avser att uphandla tjänst för E-learning.
Välkomna att lämna anbud!
Vänliga hälsningar
Löf
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48931000 Programvara för utbildning, 75121000 Utbildningsadministration, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Löf avser att upphandla tjänst för E-learning.
Löf har för avsikt att träffa avtal med en (1) leverantör för efterfrågad tjänst.
Avtalet gäller från och med 2022-01-01 för en inledande period om ett (1) år. Om Löf inte säger upp avtalet till avtalstidens utgång förlängs det automatiskt med ett (1) år i taget. Sådan förlängning kan ske maximalt tre (3) gånger till och med 2025-12-31. Efter detta datum löper avtalet ut utan föregående uppsägning.
Upphandlingens värde uppskattas till 400 000 SEK exklusive moms.