472940-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus, jord och sand till Kungsängen och Halmstad
Referensnummer: FM2021-12703
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Se bifogad upphandingsdokumentation i ärende FM2021-12703 med benämning Grus, jord och sand till Kungsängen och Halmstad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Grus, jord och sand Kungsängen
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Grus, jord och sand Halmstad
Del nr: 2
Se bifogad upphandlingsdokumentation i ärende FM2021-12703 med benämning Grus, jord och sand till Kungsängen och Halmstad.