Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Organisationsutveckling inom området ”Välskött organisation och välskött skola”, Ljusdals kommun.
Referensnummer: 7153
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ljusdals kommun upphandar en konsult som kan leda och stå till förfogan samt vara behjälplig med organisationsutveckligen inom skolorganisationen. Fokus ligger på välskötthet och systematiskt kvalitetsarbete i alla led.
Detta är en planerad upphandling och omfattningen och tider
kan förändras ända fram till upphandlingen annonseras. Beräknad avtals start 15.1.2018.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72224100 Planering av systemimplementation, 72224200 Planering av system för kvalitetssäkring, 72246000 Konsulttjänster för system, 80490000 Drift av undervisningsanstalt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
kan förändras ända fram till upphandlingen annonseras. Beräknad avtals start 1.2.2018.