Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggledning och projektering av offentlig belysning
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71315200 Byggkonsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
I uppdraget som byggledare samt projektör kommer man att driva kommunens underhålls avtal för offentlig belysning med tillhörande uppdrag (armaturbyten, felsökningar, tillsyn och periodiskt underhåll).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71315200 Byggkonsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen