473258-2019 - ÄndringSverige-GUSTAVSBERG: Anläggningsarbeten för flerfamiljshus
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flerbostadshus Brunn centrum, Värmdö
Referensnummer: 19/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser uppförandet av ca 130 st lägenheter, samt ca. 4 lokaler för handel och serviceverksamhet inom del av fastigheten Brunn 1:1 m.fl. i
Brunn Centrum. Byggnaderna ska uppföras i 2 och 4 våningar i enlighet med gällande detaljplan.