47330-2020 - ÄndringSverige-Norrahammar: Anläggningsarbeten för flerfamiljshus
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nyproduktion - Centrumhuset, Norrahammar 28:1 / 28:2
Referensnummer: 20/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad av flerbostadshus med 36 lgh, kontor, familjecentral och Bibliotek/fritidsgård.
Norrahammar 28:1 i Jönköpings kommun.
Denna totalentreprenad (TE) omfattar samtliga arbeten, från markarbeten, nybyggnation, leverans och montage, enligt förfrågningsunderlag, till en fullt funktions- och driftfärdig byggnad.
Beställare Junehem AB