473340-2017 - ResultatSverige-Norrköping: Trädgårdstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll entreprenadområde 5.
Referensnummer: UH-2017-24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift och underhåll av entreprenadområde 5 i Norrköpings kommun. Entreprenaden omfattar utförande av drift- och underhållsåtgärder året runt på bland annat gator, gång- och cykelvägar, broar, konstbyggnader och parkanläggningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77313000 Parkskötsel, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen