Kommunikation Upphandlingsdokumenten finns tillgängliga för obegränsad, fullständig och direkt tillgång kostnadsfritt på: https://upphandling.polisen.se/
Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Väskpartner
Referensnummer: 936-A632.667/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör - FB03
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten avser att upphandla en väskpartner för att säkerställa den fortsatta försörjningen av väskor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 200 000,00 EUR
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Utrustningsväskor
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområdet berör utrustningsväskor.
Sjukvårdsväska
Del nr: 2
Anbudsområdet gäller för sjukvårdsväska exkl. sjukvårdsprodukter.