473391-2026 - Resultat
Sverige – Uthyrning av industriella fordon med förare – Ramavtal för inhyrning av entreprenadmaskiner inkl förare
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för inhyrning av entreprenadmaskiner inkl förare
BeskrivningUpphandlingen omfattar inhyrning av entreprenadmaskiner inklusive förare för rörläggning- och anläggningsarbeten till Kristianstads kommun. De inhyrda resurserna ska komplettera kommunens egen regi. Löpande behov uppskattas till en till tre maskiner inkl. förare.
Intern identifierareTN 2025/1178
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
Ytterligare klassificering (cpv): 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare, 45510000 Uthyrning av kranar med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal för inhyrning av entreprenadmaskiner inkl förare