473432-2020 - PlaneringSverige-VÄSTERÅS: Byggnation av sjukhusinrättningar
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nytt Akutsjukhus Västerås Etapp 1
Referensnummer: NAV1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45215140 Byggnation av sjukhusinrättningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantörsinformation inför kommande upphandlingar inom ramen för programmet Nytt Akutsjukhus Västerås.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se bifogat dokument.