See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Geotekniska konsulttjänster
Beskrivning: Ramavtalsuppdraget gäller konsulttjänster inom geoteknik. Ramavtalsuppdraget omfattar både planerade och akuta tjänster såsom till exempel geoteknisk undersökning, utredning, projektering, beskrivning och rådgivning. Geotekniska undersökningar och utredningar ska utföras i den omfattning som krävs för att utgöra underlag för till exempel detaljplan, projektering, upphandling och byggande. Ramavtalsuppdraget omfattar både undersökningar på land och på vatten.
Intern identifierare: 2025-08
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000