Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård.
Referensnummer: KS 2017/0291
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal avseende lokalvård för Varbergs kommun med bolag Varbergs Fastighet AB, Vatten och Miljö i Väst (Vivab), Varbergs Vatten AB, Falkenbergs Vatten och renhållning AB samt Räddningstjänsten Väst.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90900000 Städning och renhållning, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning, 90919300 Städning av skolor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen